Biotin, Saçlarımızı Güçlendirmek İçin Mükemmel Tamamlayıcı

Biotin, Saçlarımızı Güçlendirmek İçin Mükemmel Tamamlayıcı

Saç, imajımızın bir parçasıdır ve sağlığı ve esenliği yansıtır, bu yüzden ona bakmak çok önemlidir. Fakat saç dökülmesi dünya nüfusunun büyük bir kısmını etkileyen bir problemdir. Bu yüzden en popüler çözümlerden biri genellikle saç biotin ürünleridir. Bu yazıda bu mucize vitaminin neden ünlü olduğunu göreceğiz.

 

Biotin’in ünü

Biotin, B7 vitamini olarak da bilinen temel bir vitamindir. Vücudun tam kapasite çalışabilmesi için gerekli bir mikro besindir. Ana işlevi metaboliktir ve gıdanın enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olarak belirli dokuların büyümesini uyarır.

Biotinin saça estetik uygulaması, onu içeren besinlerin tüketimi, vitamin takviyeleri ya da bu besinle zenginleştirilmiş saç ürünleri ile olabilir.

Biyotin eksikliğinin belirtileri genellikle zayıf saç ve kuru cilttir. Bu durumlarda, sorunu belirlemek ve izlenecek tedaviyi önermek için bir uzmana danışın.

Biyotin içeren gıdalar

Günlük tüketilen birçok gıda cilt ve saç için gerekli mikro besinleri içerdiğinden dengeli bir diyete sahip olmak gerekli tüm vitaminleri almamızı sağlayacaktır.

Biyotin içeriği yüksek besinler şunlardır: Yumurta sarısı, Yulaf, Tam Tahıllar, Beyaz Mantar, Ispanak, Karnabahar, Muz ve Fındık.

Biyotin ile alopesi ile savaşabilir misiniz?

Biotin, saçınızın görünümünü iyileştirmek ve daha sağlıklı uzamasını sağlamak için tavsiye edilse de, bu vitamin saç dökülmesine karşı mucize bir tedavi değildir.

Androjenik kellik durumlarında, saç folikülü, tekrar yeni saç üretemeyecek duruma gelene kadar yavaş yavaş zayıflatan farklı faktörlerin saldırısına uğrar. Bu durumlarda saç dökülmesini kesin olarak tedavi etmenin en iyi yolu, sağlıklı foliküler üniteleri alıp kellikten etkilenen bölgelere aktaran bir saç greftine başvurmaktır.

Saç ekimi sonrası saçlar için biotin

Biotinin saç büyümesi için etkinliği, saç ekiminin iyileşmesi sırasında daha sağlıklı ve daha güçlü kökleri garanti ederek önemli bir rol oynar.

Bir sonraki hastamız olmak istiyorsanız veya sadece daha fazla bilgi arıyorsanız, lütfen doğrudan WhatsApp servis hattımızdan bizimle iletişime geçin.

Blog

Neden FUT Tekniği Terk Edildi?

Neden FUT Tekniği Terk Edildi? 2000’li yılların başında saç ekimi yaptırmak isteyenler için FUT tekniği, adeta tutundukları bir daldı. O yıllarda parlayan bir yıldız olan

Blog

Diş İmplantları Nedir, Neden Yapılır?

Diş İmplantları Nedir, Neden Yapılır? Besinlerin parçalanarak mideye gönderilme serüveni dişlerde başlar. Dişlerin hastalıklı, sağlıksız, çürük ve en önemlisi de eksik olması sindirim sorunlarına yol

Blog

E-Max Lamine Diş Kaplaması Nedir?

E-Max Lamine Diş Kaplaması Nedir? E-max lamine diş kaplaması, uzman hekimlerin hastalarına doğal görünümlü bir gülüş vermek amacıyla uyguladıkları bir kaplamadır. Bu işlemde hastalara özel

Blog

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal Tedavisi Nedir? Kanal tedavisi, dişe enfekte olmuş veya çürümeyi gerçekleşmiş dişleri kurtarmaya yarayan bir tedavi seçeneğidir. Oldukça fazla tercih edilen bu yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Blog

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Herkesin hayali güzel ve bembeyaz bir gülümsemeye sahip olmak değil mi? Bundan dolayı insanlar diş beyazlatma isteği duyuyor. Bu işlem sayesinde daha beyaz

DHI Tekniği Nasıl Yapılır?
Blog

DHI Tekniği Nasıl Yapılır?

DHI Tekniği Nasıl Yapılır? Son yıllarda en çok yapılan operasyonlardan bir tanesi saç ekimidir. DHI tekniği de bu işlemlerden biridir. İnsanlar karşısındaki kişinin hayata bakış

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Med-Unico WhatsApp
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?