Dental Estetik

Dental Estetik

Hollywood Gülüşü

Dental estetik son zamanlarda yüzde gençleştirici bir etki yaratmak için sıkça başvurulan bir alandır. Günümüz teknolojisiyle bembeyaz dişlerin eşlik ettiği güzel bir gülümsemeye acısız ve ameliyata gerek duymadan sahip olabilirsiniz. Hayatınızda daha sağlıklı ve olumlu bir etkiye sahip olmak dental estetik alanında bir veya birden daha fazla operasyonla mümkündür. Profesyonel bir müdahale ile size özel tasarlanmış, yüzünüze en çok yakışan ve sizin de beğendiğiniz bir gülüşe sahip olmak istediğinizi biliyoruz. Aşağıda devam eden başlıklarda bu dental tedavilerin bir kısmını bulabilir, danışma ve ücretsiz online muayene için satış ekibimizle iletişim kurabilirsiniz.

Diş Beyazlatma

Söz konusu diş estetiği olduğu zaman akla ilk gelen şey doğal bir gülümseme, sıralı ve inci beyazı dişlerdir. Bu operasyon sıklıkla çeşitli nedenlerden dolayı dişlerinin beyazlığı zaman içinde solmuş veya dişleri doğal olarak sarı tonlarına yakın kişiler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle doğal olarak sarı tonlarına yakın diş rengine sahip kişiler bu görünümden fırçalama vb. yöntemlerle kurtulamazlar. Diş sarılığını gidermenin en verimli ve kalıcı yolu diş hekimleri tarafından diş yüzeyine bazı kimyasallar kullanılarak yapılan diş beyazlatma yöntemidir. Çok popüler olan diş beyazlatma yöntemi herhangi bir ameliyat gerektirmediği gibi ağrılı bir işlem de değildir.

Porselen Lamine Uygulamaları

  • Estetik bir gülüşte olması gereken diğer bir unsurda dişlerin düzgün ve muntazam olmasıdır. Dişlerde oluşan deformeleri veya kırılan parçaların üzerine yapılan ve çok tercih edilen bir kaplama şekli de Lamine kaplamadır. Kişiye ve gülüşe özel hazırlanan bu tedaviye Lamine porselen kaplama ya da  yaprak porselende denir. Bu tedavi sırasında kişinin kendi dişlerinde aşındırma veya törpüleme gibi diş yüzeyinde kayba neden olacak bir işlem yapılmamaktadır. Işığı geçirgenliği ve ince olmasına rağmen sağlamlığıyla en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Bu tedaviyi şu gibi durumlarda uygulamaktayız;
  • Kendi şekli ve yapısı yamuk olan dişlerde
  • Birbiriyle eşiy uzunlukta olmayan dişleri eşit boya getirmek ve daha estetik bir görünüm yaratmak için
  • Renk tonu sararmış dişlerde
  • Ön iki dişte ortası ayrık olmasından ya da herhangi iki diş arasındaki mesefa eşit olmadığı durumlarda
  • Dişlerin birlikte oluşturduğu komposizyondan memnun olunmadığında
  • Ön kesici diş çürükleri
  • Beyazlatmanın istenilen görüntüyü vermediği hastalarda

Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik)

Konumuz estetik bir gülüş olduğu zaman kişinin dişleri kadar diş etlerinin de sağlıklı bir görünümünün olması da önemlidir. Gülme esnasında normalden fazla görünen diş eti kişilerde estetik bir kaygı oluşturabilir. Kişilerce estetik bulunmayan bu durumu değiştirmek gayet kolaydır. Önerdiğimiz bu estetik operasyon yeni dönem lazer uygulamaları ile yapılır, genel süreç oldukça kısa ve kolaydır. Bu müdahale sayesinde gülerken oluşan istenmeyen diş eti görünümünün kolayca önüne geçebiliyoruz.

İmplant Uygulamaları

İmplantlar, kaybedilmiş bir veya birden fazla dişin yerini dişin kendi formuyla aynı ve diş benzeri bir yapı tarafından doldurulmasıdır. Bu uygulamadan sonra implantlı dişin görünüşünde herhangi bir yapay görünüm olmayacaktır. İmplant tedavisi uygulanmış dişler gayet doğal, sağlıklı ve diğer dişlerle harmoni içinde görünürler. Bu protezin genellikle zirkonyum kaplama ile birlikte kullanılması gerekmektedir. İmplant tedavisi, kaybedilen dişlerin yerini doldurup estetik bir görünüm verilirken diş bütünlüğünü de korumaya yardımcı, güvenilir bir uygulamadır.

Kopmozit Bonding Uygulamaları

Kompozit Bonding, gülerken görünmesini istemeyeceğimiz dişlerdeki deformasyon, çürük, gibi bazı problemlerin çözümünde tercih edilebilecek en kolay yöntemlerden biridir. Bu işlemde herhangi farklı bir materyale gerek duyulmadan direkt kişinin dişleri üzerine kompozit dolgu yapılır. Uygulamanın basit ve komplikasyonsuz olması en çok tercih edilme sebeplerinden biridir.

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Med-Unico WhatsApp
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?