E-Max Lamine Diş Kaplaması Nedir?

E-Max Lamine Diş Kaplaması Nedir?

E-Max Lamine Diş Kaplaması Nedir?

E-max lamine diş kaplaması, uzman hekimlerin hastalarına doğal görünümlü bir gülüş vermek amacıyla uyguladıkları bir kaplamadır. Bu işlemde hastalara özel seramikler kullanılmaktadır. Kaplamaya ismini veren e-max ise diğer tüm kaplama seramiklerden farklıdır. Gücü veya sağlamlığı, güzellik ile birleştiren e-max lamine işlemi, metal içermez. Metal içermediği için de dişler, güneş ışığında mükemmel bir şekilde ışıldar.

Nedir E-Max?

E-max lamine diş kaplamasının ana malzemesidir kendisi. Çok iyi seviyede ışık geçirgenliğine sahiptir. Seramik veya cam seramik kategorisine girmektedir. Bu malzeme, lityum disilikat denilen bir materyalden üretilmiştir. Işığı çok iyi geçirmesinin yanı sıra çok sağlam veya dayanıklıdır. Bu kaplamalar 21. yüzyıl ile en çok tercih edilen ve uzman diş teknisyenlerinin hastalarına uygulama aşamasında tereddüt yaşamayacağı bir malzemedir. Oldukça üst seviye olan bu malzeme, aynı zamanda bir kron kaplama materyalidir.

E-max lamine diş kaplaması serüveninde de bu malzeme ürün içeriğinde preslenmiştir. Lityum disilikat seramik, preslenmiş dokusu ile ışık geçirgenliğini azaltırken saydamlığı arttırır. Bu sayede göz alıcı bir gülümsemenin kapısını aralar. Preslenen malzemede zirkonyum bileşenleri de pek tabii vardır. Bu bileşenler, 360- 1000 Mpa varıncaya kadar basınca veya prese dayanabilir. Bu özellik zirkonyumun neden diş hekimleri tarafından daimî olarak tercih edildiğini açıklamaktadır.

E-Max Diş Kaplamasında Lamine

Lamine tüm diş kaplamalarında tercih edilen porselen kapaklardan biridir. E-max lamine diş kaplaması hususunda da lamine pekâlâ tercih edilir. Bu materyal, dişlerin rengini veya tonunu ayrı bir boyuta taşır. Bu form veya renk ile muazzam gülümsemeler hayallerde kalmaz. Oldukça şık veya estetik bir görünüm lamine işlemi ile sağlanır.

Bu lamineler dişlerin ön tarafına gelmektedir. Diş ön yüzeyinde yapışır. Bu işlemde özel yapıştırıcılar kullanılır. Ön dişe yapışan lamine, katiyen düşmez. İnce görünümü ve şekli de lamine yapılan kişiyi rahatsız etmez. Lamine işleminden önce diş hekimleri veya uzmanları sadece porselenden üreterek ön dişlerde bir estetik kaygıya düşmüşlerdir. Fakat bu porselenler oldukça dayanıksız veya kırılganlardı ve e-max lamine diş kaplaması temelleri burada atıldı. Bunun için uzmanlar, yeni bir materyal arayışına girdiler. Sonunda ise preslenebilir cam seramikler geliştirmişlerdir.

Bu lamine işlemi IPS Press denilen bir eylem ile gerçekleşmektedir. Cam seramik üzerine porselen bu eylemde preslenir. Sonunda ise dayanıklı, doğala yakın bir görüntü ile karşımıza çıkar. Oldukça uzun ömürlü bir kaplamadır. Bunu lityum disilikat sağlamaktadır. Sonuç itibari ile sağlam, pürüzsüz, estetik ve oldukça parlak bir dişe sahip olursunuz.

E-Max Lamine Diş Kaplaması Niçin Uygulanır?

Doğal bir görünüme sahip olmak isteyen bay veya bayanlar e-max lamine diş kaplaması seçeneğini değerlendirebilirler. Aynı şekilde sağlam dişler isteyen bireyler de bu kaplamaları tercih edebilirler. E-max kaplamayı tercih etmeniz için ekstra bir nedene gerek yok. Estetik kaygılarla da istediğiniz taktirde bu işlemi dişlerinizde görebilirsiniz. Fakat bazı bireyler için e-max lamine işlemi bir zorunluluk haline gelebilir. Genelde bu zorunluklar dişlerde meydana gelen hasar veya yapısal bozukluklardır. E-max işlemi bu bireyler için önceliklidir.

Sararmış Dişlerde E-Max Lamine

Diş hekimlerine gelerek en çok şikâyette bulunulan husus, sararmış dişlerdir. Dişler sağlıksız veya düzensiz beslenme sonucu sararabilir. E-max lamine diş kaplaması bu sararmayı ortadan kaldırarak harika bir gülümsemenin öncüsü olur. Alkol ve sigara dişlerde sararmayı tetikleyen en önemli unsurlardan biridir. Fakat sağlıksız bir beslenme de dişleri sarartır. Bu yüzden sararmış dişlere e-max işlemi yapılır. Bu kaplama işlemi ile sararmış dişleriniz, yerini parlak ve pürüzsüz bir görünüme ev sahipliği yapan dişlere bırakacaktır. Elbette her hastada aynı sonuçları vermediğinin altını çizmeliyiz burada.

Eğri Dişlerde E-Max Lamine

Sararmış dişlerin yanında eğri dişlerde de pek tabii e-max lamine diş kaplaması tercih edilebilir. Estetik dışı bu görünümlü dişler, e-max kalitesini en iyi yansıtan dişlere zemin hazırlayacaktır. İlk olarak diş yapısını hekimiz ölçer. Dişin şekli veya biçimini çıkartır. Daha sonra restore etmek için ön bölgeye bir rötuş yapar. Ardından dişi ağız yapısına göre tasarlar. Mükemmel bir diş işlem sonunda sizleri karşılar.

Kanal Tedavisinde E-Max Lamine

En çok merak konusu olan başlık sanırım bu başlıktır. Kanal tedavisinde çıkan diş veya dişler, oldukça hassas bir yapıda olmaktadır. Bu hassas yapı neticesinde diş, çok kolay bir şekilde kırılır. Hem estetik dışı bir görüntü hem de sağlıksız bir diş yapısı ortaya çıkar. E-max lamine diş kaplaması bu olumsuzlukları ortadan kaldırarak kanal tedavisi olan dişinizi sağlamlaştırır. Bunu yaparken diş görüntüsünü destekler. Zayıf dişler işlem sonunda oldukça sağlam bir yapıda bireyi karşılar. Ayrıca harika bir gülüş de beraberinde gelir.

Kırık Dişlerde E-Max Lamine

Kırık dişlere de mütemadiyen e-max Lamine işlemi uygulanır. Dişlerin kırılması bir veya birden fazla sebebe bağlanabilir. Fakat en büyük sebep, şiddete bağlı olan kırılmalardır. Çok yüksek şiddetteki bir travma basit bir şekilde dişinizi kırar. Bu durumun önlenebilmesi veya kırılma sonrası dişlerde estetiği yakalayabilmek için e-max lamine diş kaplaması uzman hekimler dahilinde yapılır.

E-Max Lamine Diş Kaplamasında Diş Tercihleri

Kaplamaya geçilmeden önce hastaya sorular yönelir. Bu sorulardan bir tanesi de hangi dişin tercih edildiğidir. Veriler veya raporlar bizlere gösteriyor ki en çok tercih edilen diş, kesinlikle ön dişler olmaktadır. Fakat arka dişlerde de bu işlemin yapıldığı gözümüzden kaçmıyor. Ön dişlerin bu kadar tercih edilme sebebi de tabii ki estetik görüntüdür. Kadın ve erkekler gülümsediğinde ilk olarak ön dişler göze çarpar. Ön dişler, gözümüze çarpan ilk unsurdur. Bunun için e-max lamine diş kaplaması en fazla ön dişlere uygulanır.

E-Max Lamine Diş Kaplaması Avantajları ve Dezavantajları

Bu kaplamanın da diğer kaplamalarda olduğu gibi belli bir avantajı veya dezavantajı vardır. Bu avantajları ve dezavantajları sizlere belirterek e-max lamine diş kaplaması tercihinizi daha sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

E-Max Lamine Diş Kaplaması Avantajları

 • Oldukça doğal bir görüntü sağlar, asla bir protez olduğu gözünüze çarpmaz.
 • Estetiksel olarak oldukça güçlü bir görünü vermektedir.
 • En çok tercih edilen ve en çok başarı sağlanan diş kaplamasıdır.
 • Oldukça sağlıklı bir işlemdir.
 • Aşınma, darbe veya sıvı emilimine karşı oldukça dayanıklıdır. Birçok örneğinden daha iyi sonuçlar verdiği raporlanmıştır.
 • Deformeler çok kolay bir şekilde yok olur, renk değişiklikleri de e-max lamine diş kaplaması için çok kolay bir işlemdir.
 • Kaplama sonrası daha genç veya dinamik bir görünüme kavuşursunuz.
 • Ön dişlere ufak rötuşlar yapılır, bu düzeltme dişlerdeki orantısızlığı yok eder.
 • Dişinizde boşluk varsa kaplama sayesinde o boşluklar kapanır.

E-Max Lamine Diş Kaplaması Dezavantajları

 • Fiyat olarak varyantlarına veya diğer kaplamalara göre daha yüksektir.
 • Çiğnemeye karşı dayanıklılığı yüksektir fakat arka dişlerin bu strese çok fazla bağlı kalması dişlere hasar verir. Aksi taktirde sert yapısı kırılmalara müsaade edecektir.
 • Uzman diş hekimini bulmak önemlidir. E-max lamine diş kaplamasında bilgisi olmayan hekimler kötü sonuçlar ile hastalarını hüsrana uğratabilirler.

Siz de etkileyici bir gülümseyeme bu işlem sayesinde kavuşabilirsiniz. Elbette öncesinde uzman doktorunuzla kapsamlı bir muayeneden geçmeniz şart.

İletişim>

Randevu Al >

Blog

Neden FUT Tekniği Terk Edildi?

Neden FUT Tekniği Terk Edildi? 2000’li yılların başında saç ekimi yaptırmak isteyenler için FUT tekniği, adeta tutundukları bir daldı. O yıllarda parlayan bir yıldız olan

Blog

Diş İmplantları Nedir, Neden Yapılır?

Diş İmplantları Nedir, Neden Yapılır? Besinlerin parçalanarak mideye gönderilme serüveni dişlerde başlar. Dişlerin hastalıklı, sağlıksız, çürük ve en önemlisi de eksik olması sindirim sorunlarına yol

Blog

E-Max Lamine Diş Kaplaması Nedir?

E-Max Lamine Diş Kaplaması Nedir? E-max lamine diş kaplaması, uzman hekimlerin hastalarına doğal görünümlü bir gülüş vermek amacıyla uyguladıkları bir kaplamadır. Bu işlemde hastalara özel

Blog

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal Tedavisi Nedir? Kanal tedavisi, dişe enfekte olmuş veya çürümeyi gerçekleşmiş dişleri kurtarmaya yarayan bir tedavi seçeneğidir. Oldukça fazla tercih edilen bu yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Blog

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Herkesin hayali güzel ve bembeyaz bir gülümsemeye sahip olmak değil mi? Bundan dolayı insanlar diş beyazlatma isteği duyuyor. Bu işlem sayesinde daha beyaz

DHI Tekniği Nasıl Yapılır?
Blog

DHI Tekniği Nasıl Yapılır?

DHI Tekniği Nasıl Yapılır? Son yıllarda en çok yapılan operasyonlardan bir tanesi saç ekimidir. DHI tekniği de bu işlemlerden biridir. İnsanlar karşısındaki kişinin hayata bakış

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Med-Unico WhatsApp
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?