Estetik Cerrahi

Estetik Cerrahi

Yüz Estetiği Cerrahisi

Burun insanlar için hayati önem taşıyan işlevsel bir organ olmanın yanı sıra vücudumuzdaki estetik kaygısının en çok görüldüğü yerdir. Yapılan bir ankette kişilerin vücutlarında en çok değiştirmek istedikleri yer olan burun için çeşitli işlemler yapılabilir. Burun ameliyatlarımıza uzmanlığı Kulak Burun Boğaz ya da Estetik Cerrahi olan operatör hekimlerimiz tarafından ücretsiz online bir konsültasyon gerçekleştirilerek hastamızla birlikte karar veririz. Her hastanın talebi ve burun hatları farklıdır. Buna ek olarak hekimimizin önerisi de değerlendirilir. Sonuçta hastanın estetik kaygılarını gideren ve yüz anatomisine en uygun operasyon uygulanır. Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle de ameliyat gerektiren vakalarda aynı zamanda hastanın talebi doğrultusunda şekil de verilebilmektedir. Ameliyat sonrası iyileşme kısa süre içinde gerçekleşir hasta memnuniyeti oldukça yüksek bir operasyondur.

Özellikle ilerleyen yıllarda oluşan kırışıklıkların en çok belli olduğu yerler yüz ve boyun bölgesidir. Yüz ve boyun bölgesinde yağ dokunun azalması ya da yaşa bağlı sıkılığın kaybolması sonucunda kişilerin memnuniyetsizliği başlar. Bunu kalıcı olarak çözebileceğimiz bazı uygulamalar bulunmaktadır. Kişini yaşına tercihine ve hekimimizin tavsiyesini göz önünde bulundurarak bazı geçici ya da kalıcı tedaviler uygulanabilir. Bu uygulamalar deri altı enjeksiyonları olduğu gibi tüm yüz germe ve boyun germe ameliyatlarını kapsar.

Güneş ışınları, yanlış beslenme, hormon değişimleri gibi faktörler alın, kaş ve göz çevresinde zaman içinde kırışıklık oluşumuna neden olurlar. Bu kırışıklıklar kişide uykusuz ve yorgun bir görünüme neden olabilir. Bu görünümü istenen düzeyde engellemek için minör dokunuşları yapılabildiği gibi majör cerrahi yöntemler de uygulanabilir.

Yaş alındıkça yüzdeki bazı yağ dokularını kaybederiz bu da yüzümüzü daha kemikli ve estetik olmayan bir görünüme sokar. Yüz bölgesi yağ enjeksiyonu için liposuction kullanılır. Genellikle kişinin bel ve kalça bölgesindeki yağlardan alınıp istenilen bölgeye enjekte edilir. Bu işlem kişinin kendi yağı kullanılarak yapıldığı için oldukça güvenli bir yöntemdir. Ancak yağ zaman içinde vücut tarafından absorbe edildiği için kalıcı bir yöntem olarak kullanılmaz.

Göğüs Estetiği Cerrahisi

Meme büyütme kadınların en çok estetik kaygı yaşadıkları bölgelerden biridir. Bu ameliyat memelerin çok küçük olduğunda yapılabildiği gibi orantısızlık gibi durumlarda tercih edilebilir. Emzirme sonrası sarkıklığı gidermek için de implantlı meme büyütme tercih edilen operasyonlardan biridir. Günümüzde sadece implantla değil yağ enjeksiyonu ile de meme büyütmek mümkündür. Böyle bir durumda hastanın bel veya kalça bölgesinden alınan yağların memeye enjekte edildiğini görüyoruz. Ancak bize başvuran hastalarda hastanın talebine ek hekimimizin önerisini de göz önüne alarak hasta memnuniyetini sağlıyoruz.

Yapısal olarak memesi büyük kadınlarda emzirme sonrası sarkıklık olması çok normaldir. Ancak bu estetik bir soruna dönüştüğünde hastalar meme küçültme operasyonu için başvurur. Bunun yanı sıra yapısal olarak kişinin bedenine göre fazla büyük olan memeler kişide bazı şikayetlere neden olabilmektedir. Böyle hastalarda sırt ağrıları, bel ağrıları, boyun ağrıları ve bazı duruş bozuklukları görülebilir. Hekimimizin muayenesi sonrası operasyona karar verilir ve memedeki yağ dokularının bir kısmı alınır. Hekimler bunu yaparken hastanın ileride bebek sahibi olmak isteyebileceğini düşünerek  süt kanallarına zarar vermemeye dikkat eder.

Mastopeksi de emzirme sonrası sarkan meme ve kilo kaybı nedeniyle sarkan meme tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Bu ameliyatın gerekli görüldüğü durumlarda hekim önerebildiği gibi hasta kendisi de bu işlemi talep edebilir. Kişinin meme yapısına göre sadece mastopeksi yani meme kaldırma ya da mastopeksiye ek meme implantı da önerilebilir. Bu konsültasyon sırasında hastanın talebi ve hekimin önerisi doğrultusunda ortak alınan bir kararla belirlenir.

Jinekomasti erkeklerde görülen meme büyüklüğüdür ve bu sorun jinekomasti ameliyatı ile çözülür. Bu çeşitli nedenlerden dolayı olabilir. Hormonal bozukluklar bazı kanser tedavilerinde kullanılan ilaçlar gibi sebepleri olabilir. Ameliyat öncesi nedeni mutlaka araştırılır. Bazen de aşırı kilolu hastalarda meme büyüklüğü görülür anca bu kilo verince geçtiği için buna yalancı jinekomasti denir. Nedenine bağlı olarak ameliyat şekli ve süreci hekim önerisiyle belirlenir.

Vücut Estetiği Cerrahisi

Kadınların vücutlarında sahip olmak istedikleri en önemli unsurlardan biri ince bir beldir. Kişiler fazla kilolarından kurtulduktan sonra bu durum vücudun bazı bölgelerinde deformasyona neden olabilir, bu da bel küçültme ameliyatının istendiği durumlardan biridir. Bu operasyon sırasında genel anestezi altında olan hastanın kasık ve kaburga arasındaki bölgeye karın germe işlemi uygulanır. Operasyon esnasındaki en önemli konulardan biri hastaya kaburga alma işleminin yapılmamasıdır. Gerekli bulunduğu noktalarda hastanın karın kısmındaki fazla yağ ve deri tabakası alınabilir.

Bu operasyon sıklıkla hipogastrik bölgede meydana gelen sarkan deri tabakasının yenilenmesi için yapılır. Ameliyat olacak kişinin durumuna göre operasyon ya tüm karın üzerinde ya da kısmi olarak işleme alınır. Sarkma problemi, genellikle doğum yapmış kadınların veya ciddi miktarda kilo vermiş kişilerin yaşadığı bir problemdir. Karın germe bu problemi çözme konusunda son derece başarılı bir ameliyattır. Buradaki önemli nokta karın germe bir kilo verme yöntemi olarak kullanılamaz, kilo problemi olan hastaların kilo verdikten sonra başvuracağı estetik bir operasyondur.

lıposuctıon ingilizce, yağın emilmesi anlamına gelen bir kelimedir. lıposuctıon tıbbi olarak özel bir kanül yardımıyla vücudun bazı bölgelerinden yağ çıkarma işlemidir. Bazı istenen durumlarda çıkarılan bu yağlar vücudun diğer yerlerine enjekte edilebilir. lıposuctıon ile yağ aldırma işleminde kadınlar genellikle karın, basen bölgesi ve bacakları erkekler ise karın ve göğüs kısmını tercih etmektedir. Bu işlemin yapılacağı kişilere belirtmemiz gereken önemli noktalardan biri, operasyonun fazla kiloları gidermek için değil, kilo verim sürecine yardımcı olmak için yapılacağıdır. Operasyon sonrasında sarkma oluşan kısımların ekstra bir operasyonla alınması da tavsiye edilen bir yöntemdir. lıposuctıon sonrası veya lıposuctıon’ın yapıldığı ameliyat sırasında önerilen tamamlayıcı operasyon yukarıda da bahsettiğimiz karın germe operasyonudur.  Ameliyat olacak kişinin koşulları ve gereksinimleri tespit edildikten sonra bu operasyonların biri veya birkaçı kombine olarak yapılabilmektedir.

Kalça Estetiği Cerrahisi

Kadın vücudundaki en çok dikkat edilen kısımlardan biri de güzel şekillendirilmiş kalçalardır. Günümüzde kadınlar sıklıkla profesyonelce şekillendirilmiş, dik ve pürüzsüz kalçalar isteyebiliyor. Artık erkekler de kadınlar gibi düz ve pürüzsüz kalçalara sahip olmak talep edebiliyor. Bu operasyon kişinin cinsiyetine bağlı olmaksızın, ihtiyaç doğrultusunda yapılabilir.

Kalça estetiği operasyonu kişinin isteği ve ihtiyacına göre belirlernir. Popo implantı, popoyu sıkılaştırmak, popo dikleştirme ve küçültme bu operasyonlardan bazılarıdır. Kalçaların hacmini artırmak için kişiden yağ dokusu alınıp enjekte edilebildiği gibi, popo implantı da takılabilir.

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Med-Unico WhatsApp
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?