Saç Ekim Teknikleri

Saç Ekim Teknikleri

Sapphire FUE Tekniği

Safir FUE tekniği FUE tekniğiyle yapılan saç ekiminin safir uçlu bıçaklarla yapılan şeklidir. Bu yeni teknoloji bıçakların kullanımı hastaya bazı avantajlar sağlamaktadır.
Safir bıçakla açılan kanallarda doku travması daha azdır ve iyileşmesi daha hızlıdır.
Safir FUE tekniğinde dolaşım sorunu yaşanmaz.
Normal FUE bıçaklarına göre daha daha fazla folikül sağlıklı bir şekilde ekilir.
Deri altına daha az sıvı enjekte edildiği için hastada fazla ödem oluşmaz.

FUE Tekniği

Erkek tipi saç dökülmesi günümüzde yaklaşık 6-10 saat arası süren minör cerrahi yöntemleriyle kalıcı olarak çözülebilmektedir. Saç ekimi tekniklerinden dünya üzerinde en sık kullanılan FUE tekniği açılımı ise Foliküler Ünite Ekstraksiyonudur. 

FUE tekniğinde önce saç ekimi alanında uzun süre çalışmış profesyonel bir hekim tarafından alın çizginiz ve ekim yapılacak bölge detaylıca analiz edilir.

 Ekim yapılacak alnın büyüklüğü belirlendikten sonra donör bölgeden alım yapılır. Donör bölge genetiği itibariyle dökülmemeye kodlanmış saçlardan oluşmaktadır. Alınan kıl folükülleri özel bir solüsyonda bekletilirken saç ekimi yapılacak yere kanallar açılır. Son işlem ise alınan kıl foliküllerinin açılan bu kanallara doğru yükseklikte ve yönde yerleştirilmesidir. Bu süre ne kadar kısa olursa sonuçlar o kadar başarılı olur. Bu işlem lokal anestezi ile yapılır ancak hastanın talep etmesi durumunda sedasyon ile de yapılabilmektedir.

DHI

Bu teknik kalem tekniği diye de bilinir. Saç ekimi yapılacak alanın belirlenmesi ve donör sahadan kıl foliküllerinin alınması kısmı FUE tekniğiyle aynıdır. Sonrasında bir implant kalemi kullanılarak saç ekimi gerçekleşir. Bu yöntemde 3 aşama yoktur 2 aşama vardır. Kanal açılmadan yapılan saç ekimi işlemidir. Alım ve ekim şeklindedir. Alım sonrasındaki aşamada birden fazla implant kalemine hızlı bir şekilde foliküller yerleştirilir ve saç ekimi yine o anda yapılır. Bu kalemle saç yönünü belirlemek kolaydır ve kanal açılmaması sebebiyle sık tercih edilen tekniklerden biridir.

Traşsız FUE Tekniği

FUE Tekniğinde hastaların saçları komple traş edilirken bu teknikte ekim yapılacak alan ve donör sahada küçük bir alan traş edilmektedir. 

Donör sahadaki küçük alan o bölgedeki saçların arasına yapıldığı için kişide herhangi bir estetik kaygısı oluşturmaz. 

Uzun saçlı kişilerde sadece ön bölgeye saç ekimi yapılacağı zaman seçilmesi uygun bir tekniktir. Kalan bütün prosedür FUE tekniğiyle aynıdır.

Yağ Enjeksiyonu İle Saç Ekimi

Yağ enjeksiyonu farklı tıbbi branşlarda çeşitli tedaviler için hali hazırda kullanılan bir tıbbi yöntemdir. Yağ enjeksiyonu ile yapılan saç ekimi ise ameliyathanede kişinin kendi vücudundan alınan yağların laboratuvar ortamında yapılacak işleme özel filtrelenmesi kişinin saç ekimi yapılacak olan saç derisinin altına enjekte edilmesidir. Bu yöntemin tercih edilmesindeki amaç özellikle uzun süre saçsız kalmış kişilerde yağ hücreleri sayesinde o bölgedeki damar ağını besleme onarma ve çoğaltmaya yardımcı olur. Bu da kişinin daha hızlı ve yoğun bir şekilde sağlıklı saçlara kavuşmasını sağlar.

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Med-Unico WhatsApp
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?