Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi

İnsanlar yüzyıllardır kelliği estetik bir problem olarak görmektedir. Erkek tipi saç dökülmesi diye de bilinen Androgenetik Alopesi genellikle kalıtsal bir durumdur. Saç dökülmesi stres kaynaklı da olabileceği gibi her yaşta başlayabilir. Saç ekimi temelde genetik olarak dökülmemeye kodlanmış saçların ense bölgesinde iki kulak arasından alınarak kellik oluşan bölgeye ekilmesidir. Erkek tipi saç dökülmede bile ensedeki kıl foliküllerinin dökülmediğini ve o bölgede kellik yaşanmadığını görürüz. Bu yeni ekilen saçların o bölgeden alınarak ekilmesi nedeniyle ekilen saçların bir daha dökülmeyeceğini ve bu tedavinin kalıcı olacağını söyleyebiliriz.

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ekimi ve bıyık ekimi saç ekimi ile şekilde tedavi edilmektedir. FUE tekniği ile ense bölgesinden alınan kıl folikülleri istenilen bölgeye ekilmektedir. Ekim öncesinde uzman hekim ile birlikte bir çizim yapılarak bölgeye karar verilir ve gerekli greft sayısı belirlenir. Ekim yapılan bölgede kızarıklıklar oluşsa bile bu birkaç gün içinde geçecektir.

Kaş ve Kirpik Ekimi

Çeşitli hastalıklar ya da kazalardan sonra kişiler kaş ya da kirpik ektirmek isteyebilirler. FUE tekniği kaş ve kirpik ekimi için uygun olan tekniktir. Bu işlem yapılırken hasta lokal anestezi aldığı için operasyon tamamen ağrısız ve konforludur. Kaşın şekli hastanın isteği ve hekimin önerisine göre belirlenir. Bu tedavi de sonucu kalıcı bir tedavidir ve hasta memnuniyeti ile sonuçlanır.

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Med-Unico WhatsApp
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?