Teknik FUE Safir vs FUE Standart

Teknik FUE Safir vs FUE Standart

Teknik FUE Safir vs FUE Standart

FUE SAPPHIRE yöntemi, geleneksel olarak çelikten yapılan kanal açma aşamasının bıçaklarının yerini safir adı verilen değerli bir taştan yapılmış bıçakların değiştirdiği ekim alanında bir yeniliktir.

Bu yeni safir bıçaklar, simülasyon görüntülerinde de görüldüğü gibi, ameliyat sonrası dönemde kabuk oluşumunu en aza indirecek ve ekim bölgesinde daha küçük mikro kanalların açılmasıyla iyileşme sürecini hızlandıracak şekilde tasarlanmıştır.

Kanal açma, saç çıkış yoğunluğunu, açısını ve yönünü belirleyen adım olduğu için başarılı bir operasyon için en önemli süreç olarak kabul edilir.

Aşağıda SAPPHIRE FUE Tekniğinin geleneksel FUE tekniğine göre avantajlarını anlatacağız:

 

  • Antibakteriyel özellikli pürüzsüz bir yüzeye, milimetrik keskinliğe sahip bir tasarıma sahiptir, kanal açılırken titreşimi en aza indirir, bu nedenle travma veya kafa derisi dokusuna zarar verme gibi komplikasyon riski daha az hassas bir işlem olduğundan önemli ölçüde azalır.
  • Safir bıçaklarla yapılan FUE yöntemi, çelik bıçaklara kıyasla daha yüksek yoğunlukta bir ekim yapılmasına ve dolayısıyla daha doğal bir sonuç alınmasına olanak tanır.
  • Çelik bıçaklara kıyasla safir bıçaklar, kesiler yapılmadan önce cildi kaldırmak için daha az miktarda bir solüsyonun enjekte edilmesini sağlar. Böylece ameliyat sonrası sıvı tutulumu azalacak ve ameliyat sonrası dönem daha rahat geçecektir.
  • Daha küçük kesiler yapılarak dokunun iyileşmesi ve iyileşmesi çelik bıçak kullanımına göre daha hızlı olacaktır.

 

Son birkaç yılda, saç ekimi alanı, bu yeni safir bıçakları kullanan FUE tekniği gibi, nihai mükemmel sonuçlar elde etmek için gerekli dönüşüme ulaşan farklı yeniliklere erişti.

 

Med-Unico, Safir FUE tekniği doğal ve başarılı sonuçlar sunar, daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Blog

Neden FUT Tekniği Terk Edildi?

Neden FUT Tekniği Terk Edildi? 2000’li yılların başında saç ekimi yaptırmak isteyenler için FUT tekniği, adeta tutundukları bir daldı. O yıllarda parlayan bir yıldız olan

Blog

Diş İmplantları Nedir, Neden Yapılır?

Diş İmplantları Nedir, Neden Yapılır? Besinlerin parçalanarak mideye gönderilme serüveni dişlerde başlar. Dişlerin hastalıklı, sağlıksız, çürük ve en önemlisi de eksik olması sindirim sorunlarına yol

Blog

E-Max Lamine Diş Kaplaması Nedir?

E-Max Lamine Diş Kaplaması Nedir? E-max lamine diş kaplaması, uzman hekimlerin hastalarına doğal görünümlü bir gülüş vermek amacıyla uyguladıkları bir kaplamadır. Bu işlemde hastalara özel

Blog

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal Tedavisi Nedir? Kanal tedavisi, dişe enfekte olmuş veya çürümeyi gerçekleşmiş dişleri kurtarmaya yarayan bir tedavi seçeneğidir. Oldukça fazla tercih edilen bu yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Blog

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Herkesin hayali güzel ve bembeyaz bir gülümsemeye sahip olmak değil mi? Bundan dolayı insanlar diş beyazlatma isteği duyuyor. Bu işlem sayesinde daha beyaz

DHI Tekniği Nasıl Yapılır?
Blog

DHI Tekniği Nasıl Yapılır?

DHI Tekniği Nasıl Yapılır? Son yıllarda en çok yapılan operasyonlardan bir tanesi saç ekimidir. DHI tekniği de bu işlemlerden biridir. İnsanlar karşısındaki kişinin hayata bakış

Gönder
WhatsApp Destek Hattı
Med-Unico WhatsApp
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?